fbpx

10 zasad ubioru

10 zasad ubioru

 

Ubiór męski stał się ważnym elementem savoir vivre. Istnieją zasady których warto przestrzegać, żeby nie popełnić błędu w naszym ubiorze. Jak mówi stare porzekadło: „jak cię widzą tak cię piszą”.

1904a5c5f3bd011cc3b7791ce3c365c3

Nie każdy posiada poczucie estetyki, dlatego warto jest zapamiętać kilka podstawowych zasad na temat męskiego ubioru. Oto kilka z nich:

  1. Zawsze do garnituru ubieramy koszulę z długim rękawem. Nigdy z krótkim!
  2. Kiedy ubieramy koszule z krótkim rękawem nie zakładamy krawatu.
  3. Wkładając koszule do spodni nie zapominamy o pasku.
  4. Krawat musi być ciemniejszy od koszuli.
  5. Skarpetki powinny pasować kolorystycznie do butów lub spodni, nie mogą być zbyt krótkie.
  6. Chusteczka w kieszonce garnituru nie powinna być identyczna jak krawat. Dobrym pomysłem jest chusteczka o podobnej tonacji.
  7. Ubierając smoking-ubieramy muszkę, nigdy krawat.
  8. Krawat powinien sięgać sprzączki paska.
  9. Pamiętajmy aby koszula zawsze była wyprasowana, a buty wypastowane. Nawet jeśli będą to ubrania z dobrych firm za duże pieniądze, nigdy nie będą wyglądały dobrze jeśli nie będą czyste i wyprasowane.
  10. Nigdy nie zapinaj ostatniego guzika w marynarce. Kiedy stoimy lepiej jest gdy marynarka jest zapięta, natomiast kiedy siedzimy warto rozpiąć marynarkę.

 

olymp1839              4d3d2986cd70e1410a85da0e2217eaaf

 

Pamiętajmy, że największa elegancja polega na największej prostocie. Strój powinien być skromny, nie wywołujący dwuznacznych skojarzeń. Ważne jest, aby zachować umiar zarówno w kolorze jak i fasonie. Nie powinniśmy ubierać zbyt wielu dodatków bo przecież nie chcemy wyglądać jak nasza świąteczna choinka. Dlatego też każdy mężczyzna powinien mieć w domu jeden elegancki i prosty zegarek, który będzie nosił na co dzień lub okazjonalnie.

Kiedy kupujemy ubrania warto czasami wydać trochę więcej pieniędzy ażeby nasze ubrania były dobre gatunkowo o wysokiej jakości. Oczywiście, jedną z ważniejszych zasad jest dobry dobór ubioru do naszej urody, sylwetki oraz osobowości.

 

1

Blog Comments

Chciałbym codziennie czytać coś tak dobrego.

Add a comment

*Please complete all fields correctly

Podobne artykuły

preloader