fbpx

Najlepsza koszula na lato. Jaką wybrać, aby czuć się komfortowo?

Najlepsza koszula na lato. Jaką wybrać, aby czuć się komfortowo?

Powrót najcieplejszej pory w ciągu roku to ogromne wyzwanie pod względem doboru właściwej garderoby. Niestety o ile przedstawicielki płci pięknej nie będą miały raczej problemu ze znalezieniem ubrań na każdą okazję, tak panowie już w trakcie pierwszych upałów mogą odczuć lekkie zakłopotanie związane z doborem właściwej koszuli. Jeśli mimo zmiany warunków atmosferycznych wciąż stawiasz na podkreślenie swoich największych atutów, elegancję i schludny ubiór, nasz artykuł jest dla Ciebie. Nie musisz rezygnować ze swoich formalnych stylizacji tylko ze względu na pierwsze dni lata.

Sprawdź, w jaki sposób przygotować swoją letnią garderobę na każdą możliwą ewentualność już teraz. Rodzinna uroczystość? Pierwsza randka? A może bardzo ważne spotkanie biznesowe? Prowadzony przez Ciebie tryb życia wymaga dostosowania outfitu do każdej sytuacji i warunków atmosferycznych. Kobiecy dress code również w tej sytuacji pozostaje znacznie bardziej łaskawy i gwarantuje dobór różnorodnych sukienek, spódnic, czy przewiewnych kombinezonów. Co, jeśli chcemy zachować swój styl, a jednocześnie poczuć się komfortowo?

Z marynarką, czy bez?

Wybór odpowiedniego ubioru powinien być rozpatrywany przez pryzmat szeregu aspektów, które pozostają istotne bez względu na panującą porę roku. Przede wszystkim zwracajmy uwagę na sytuację, która jest zaplanowana. Szereg okoliczności nie pozwala na to, aby mężczyźni zdejmowali marynarkę nawet w przypadku wysokich temperatur. Jeśli przygotowujesz się do ważnego spotkania biznesowego, warto zabrać ze sobą marynarkę i na czas spotkania przebywać w niej mimo pory roku. Zazwyczaj kwestie biznesowe omawiane są w dobrze klimatyzowanych pomieszczeniach, co nie doprowadzi do dyskomfortu żadnej ze strony i znacznie ułatwia wybór odpowiedniej stylizacji. W trakcie przygotowywania się do przyjęcia rodzinnego pozostawienie marynarki w domu będzie dopuszczalnym sposobem na elegancki, a zarazem delikatny ubiór.

Kiedy jesteśmy zwolnieni z przestrzegania sztywnych zasad związanych z ubiorem formalnym? Kiedy gospodarz spotkania zdejmuje marynarkę, sami możemy sobie pozwolić na takich ruch. Jeśli jasny sygnał ze strony kontrahenta, gospodarza lub szefa nie został wysłany, nie należy ryzykować i samodzielnie decydować się na ten gest, gdyż może zostać on odebrany jako akt lekceważenia danej sytuacji. W towarzystwie kobiety to ona powinna podjąć decyzję o rozluźnieniu sytuacji na spotkaniu. Jeśli zgodzi się na ściągnięcie marynarki przez mężczyznę, jest to jednoznaczny sygnał, że charakter spotkania pozwala na taki gest ze strony uczestnika.

Odpowiednia koszula na lato

Poszukiwanie w sklepach odpowiedniej koszuli to nierzadko bardzo wymagający proces. Obecnie na rynku dostępnych jest szereg modeli, które pozwalają na skrupulatne dopasowanie ich kształtu i charakteru do sytuacji. W przypadku sytuacji formalnych, takich jak eleganckie przyjęcia i spotkania biznesowe, najlepszym wyborem pozostają koszule z długim rękawem, z mankietami na spinki. Jednogłośnie specjaliści od dress code’u męskiego uważają, że w żadnych sytuacjach oficjalnych niedopuszczalne jest noszenie koszul z krótkim rękawem. Podczas wysokich temperatur kluczowym elementem staje się dobór odpowiedniego materiału. Koszule stworzone z tkanin naturalnych, pozwalają skórze oddychać i redukują uczucie gorąca.

W trakcie sytuacji nieformalnych nie wymaga się noszenia koszul z długim rękawem. Świetnym wyborem będą koszulki polo, czy koszule z krótkim rękawem, sportowe i typu safari. Najważniejsze, aby kiedy sytuacja tego nie wymaga, postawić na wygodę i dopasować pozostałe elementy stroju do siebie.

Wysokie temperatury - sposoby na nie łamanie zasad

W sytuacjach mniej oficjalnych doskonałym wyborem będzie odsłonięcie przedramion poprzez podwinięcie rękawów koszuli. Kluczowym elementem jest jednak umiejętne wykonanie tej czynności w taki sposób, aby nasz wygląd wciąż był estetyczny. Aby tego dokonać należy rozpiąć guzik przy mankiecie i odpowiednio wygiąć rękaw. Finalnie mankiet powinien sięgać wysokości powyżej łokcia. Następnie wykonujemy zgięcie na zagiętej części rękawa. Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości co do odpowiedniego wyglądu koszul, warto zainspirować się stylizacjami ze świata polityki i show-biznesu.

W trakcie doboru odpowiednich stylizacji do wysokich temperatur warto zwracać uwagę na zasady, jakie obowiązują przez dress code. Każda z branż posiada specyficzne zalecenia, co do ubioru. Pamiętajmy jednak o szeregu możliwości, takich jak dobór odpowiedniego materiału i znalezienie odpowiedniego miejsca na przeprowadzenie spotkań biznesowych w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Podobne artykuły

preloader